Dinsdag Oefenavond
beoefen in groep
Dinsdag Oefenavond
Beoefen in groep

Ons volledige aanbod
Basiscursussen
- jaartraining 'mindful emotie'
- jaartraining 'mindfulness.altijd.overal'
- opfriscursus
- kindfulness
- mindful man!
- angst!?
Oefenen
Trainersopleiding
Mindfulness op maat
Gratis
Reeks yoga + mindfulness
Je komt elke dinsdag oefenen.
Afwisselend doe je de ene week mindful yoga met Anke en de andere week een mindful oefenmoment met Bart Upekshadaka.
Reeks 1:
- yoga van 17h30 – 19h00
- mindfulness oefenmoment van 19h15 – 20h45
- 5 sept ⎮ yoga
- 12 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 19 sept ⎮ yoga
- 26 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 3 okt ⎮ yoga
- 10 okt ⎮ mindful oefenmoment
- 17 okt ⎮ yoga
- 24 okt ⎮ mindful oefenmoment
Reeks 2:
- yoga van 19h30 – 21h00
- mindfulness oefenmoment van 19h15 – 20h45
- 5 sept ⎮ yoga
- 12 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 19 sept ⎮ yoga
- 26 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 3 okt ⎮ yoga
- 10 okt ⎮ mindful oefenmoment
- 17 okt ⎮ yoga
- 24 okt ⎮ mindful oefenmoment
Praktisch:
- €140 / 8 avonden
- kies reeks 1 of reeks 2
- lesgeefster yoga: Anke
- lesgever mindfulness: Bart Upekshadaka
- voor de mindfulness oefenreeks is een basis in mindfulness vereist
- in het breathworks mindfulness centrum – Gentbrugge
Oefenreeks mindfulness
Je komt om de 2 weken op dinsdag oefenen.
De andere dinsdagen is er yoga maar die doe jij niet mee.
Reeks sept-okt:
- mindfulness oefenmoment van 19h15 – 20h45
- 5 sept ⎮ yoga
- 12 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 19 sept ⎮ yoga
- 26 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 3 okt ⎮ yoga
- 10 okt ⎮ mindful oefenmoment
- 17 okt ⎮ yoga
- 24 okt ⎮ mindful oefenmoment
Praktisch:
- €75 / 4 avonden
- lesgever mindfulness: Bart Upekshadaka
- voor de mindfulness oefenreeks is een basis in mindfulness vereist
- in het breathworks mindfulness centrum – Gentbrugge
Reeks mindful yoga
Je komt om de 2 weken op dinsdag oefenen.
De andere dinsdagen is er een mindfulness oefenmoment maar die doe jij niet mee.
Reeks 1:
- yoga van 17h30 – 19h00
- 5 sept ⎮ yoga
- 12 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 19 sept ⎮ yoga
- 26 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 3 okt ⎮ yoga
- 10 okt ⎮ mindful oefenmoment
- 17 okt ⎮ yoga
- 24 okt ⎮ mindful oefenmoment
Reeks 2:
- yoga van 19h30 – 21h00
- 5 sept ⎮ yoga
- 12 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 19 sept ⎮ yoga
- 26 sept ⎮ mindful oefenmoment
- 3 okt ⎮ yoga
- 10 okt ⎮ mindful oefenmoment
- 17 okt ⎮ yoga
- 24 okt ⎮ mindful oefenmoment
Praktisch:
- €75 / reeks
- kies reeks 1 of reeks 2
- lesgeefster: Anke
- in het breathworks mindfulness centrum – Gentbrugge
Losse sessie mindfulness of yoga
Je kiest een losse sessie in de yoga of mindfulness reeks naar jouw keuze.
Opgepast!
Je kan losse sessies pas reserveren vanaf 6 september.
Wil je zeker zijn van je plek, schrijf je dan nu al in voor een reeks.
Kies uit deze momenten:
- 5 sept ⎮ yoga ⎮ 17h30 – 19h00
- 5 sept ⎮ yoga ⎮ 19h30 – 21h00
- 12 sept ⎮ mindful oefenmoment ⎮ 19h15 – 20h45
- 19 sept ⎮ yoga ⎮ 17h30 – 19h00
- 19 sept ⎮ yoga ⎮ 19h30 – 21h00
- 26 sept ⎮ mindful oefenmoment⎮ 19h15 – 20h45
- 3 okt ⎮ yoga ⎮ 17h30 – 19h00
- 3 okt ⎮ yoga ⎮ 19h30 – 21h00
- 10 okt ⎮ mindful oefenmoment ⎮ 19h15 – 20h45
- 17 okt ⎮ yoga ⎮ 17h30 – 19h00
- 17 okt ⎮ yoga ⎮ 19h30 – 21h00
- 24 okt ⎮ mindful oefenmoment ⎮ 19h15 – 20h45
Praktisch:
- €20/ moment
- lesgever mindfulness: Bart Upekshadaka
- lesgever yoga: Anke
- voor de mindfulness oefenreeks is een basis in mindfulness vereist
- in het breathworks mindfulness centrum – Gentbrugge
Niveau 1 – Basistraining
Online oriëntatie workshop
Om je voor te bereiden op je basistraining doe je mee aan een online oriëntatie workshop. Een breathworks trainer verwelkomt je tot Breathworks, geeft je een overzicht van het trainingsproces en kijkt me jou hoe je met persoonlijke mentor zal werken doorheen de training.
Voorbereiding op jouw basistraining
Voor jouw training heb je nog wat voorbereidend werk voor de boeg. Er is wat leeswerk, wat video’s om te bekijken en je dient ook jouw meditatiedagboeken af te ronden en besproken te hebben met jouw mentor. Hou er rekening mee dat dit wel wat tijd vraagt dus begin er vroeg genoeg aan. Download hieronder de Breathworks trainingsopleiding folder en lees alle details.
Basistraining
De basistraining kan je in een aantal verschillende formaten volgen:
- 2 x 3 dagen, niet residentieel
- Volledig online
De training bestaat uit een intensieve beoefening in:
- Lesgeven in mindfulness
- Meditaties begeleiden
- Op effectieve wijze enquiry doen bij meditatie
- Bewegen in gewaarzijn begeleiden
En ook:
- Een volledige inleiding tot basisconcepten van Breathworks en MBMP (Mindfulness bases pijn management) en de principes van de Breathworks cursus
- Een overzicht van de structuur en inhoud van de Breathworks cursus ‘mindfulness bij ziekte & pijn’
- Ervaringsgerichte workshops van onze Breathworks trainers in effectieve leermethodes
- De beoefening en voordelen van ‘bewegen in gewaarzijn’ begrijpen
- Je begrip van mindfulness en compassie verdiepen en hun toepassing in menselijk lijden
- Je persoonlijke beoefening van mindfulness en meditatie verdiepen
- Je begrip en beoefening van mindfulness op effectieve wijze leren communiceren
De basistraining volgt een programma dat we doorheen vele jaren verfijnd hebben en dat internationaal binnen Breathworks wordt gebruikt bij de training van trainers. Enerzijds leer je op effectieve wijze en anderzijds bevat het ook veel ruimte en is het voedend voor je eigen mindfulness beoefening.

Verdieping van je vaardigheden
Het verdiepen van je vaardigheden bestaat uit 2 delen. Je kan die afronden na je basistraining, op elk moment voor het doen van je oefencursus in het vijfde en laatste stadium van jouw training.
Workshop ‘bewegen in gewaarzijn’
Deze workshop is beschikbaar in 2 formaten: als tweedaagse workshop op locatie of als online workshop gedurende 3 weken. In deze workshop zal je je aandacht richten op het aanleren en beoefenen van de mindful movements of bewegingen in gewaarzijn die worden gegeven in de Breathworks cursussen.
Deze bewegingen zijn zo ontwikkeld dat ze gemakkelijk te doen zijn voor iedereen. Ze gaan niet over flexibiliteit, kracht of oefening. Het zijn bewegingen die aangepast zijn uit yoga en Qigong. Het zijn krachtige middelen om je te aarden, mindfulness te ontwikkelen in je bewegen en te leren in contact te komen met de diepe wijsheid van je lichaam.
Een cursus ondersteunen
Dit is een enorm waardevolle ervaring en mogelijkheid om jouw vertrouwen en ervaring te verdiepen. Het geeft je kans te observeren hoe een ervaren Breathworks leraar een cursus begeleidt. Je ziet ook alle praktische kanten die horen bij het geven en organiseren van een cursus.

Niveau 2 – gevorderde training
Momenteel bieden wij de gevorderde training aan in 2 x 3 dagen niet residentiële training. De training gaat door in het breathworks mindfulness centrum in Gentbrugge.
Jouw gevorderde training gaat door in een kleine groep met een Breathworks trainer. Je verdiept je begrip van de sleutelconcepten en basisbeoefeningen en je gaat heel praktisch aan de slag met de vaardigheden van een mindfulness trainer.
- Je verdiept je begrip van mindfulness en compassion en de toepassing ervan in menselijk lijden.
- Je verdiept je persoonlijke beoefening.
- Je leert je begrip en ervaring van mindfulness op effectieve wijze te communiceren aan anderen.

Toepassing van je vaardigheden
Nadat je je gevorderde training hebt afgerond, doe je een oefencursus waarin je de vaardigheden die je geleerd hebt in je training gaat toepassen met een lesgroep.
Je kan op zelfstandige basis een oefencursus leiden of co-leiden met iemand anders die in opleiding is of met een geaccrediteerde Breathworks trainer. In dit proces wordt je ondersteund door een ervaren Breathworks supervisor.
Je schrijft wekelijks een reflectief dagboek, geeft feedback aan jouw supervisor over jouw ervaringen, uitdagingen en successen terwijl je je oefencursus doet. Je krijgt ondersteuning en advies van je supervisor.
Annuleringsvoorwaarden
Als je je inschrijft, verklaar je je akkoord met de volgende voorwaarden:
Inschrijving
- Je schrijft je in via de website.
- Er zijn een beperkt aantal kamers beschikbaar. Kamers worden bedeeld in volgorde van inschrijving.
- Jouw plek in de retraite is pas verzekerd na volledige betaling.
- In bepaalde gevallen laten wij een gespreide betaling toe. Praat met ons hierover.
Annulering
- Doe je annulering zo snel mogelijk – dit kan je onnodige kosten besparen!
- annulering dient steeds via mail te gebeuren via info@breathworks.be – geen enkele andere vorm van annulering, zij het verbaal of telefonisch wordt aanvaard. Annulering via het contactformulier op deze website wordt ook niet aanvaard.
Het niet betalen van het retraitegeld na een inschrijving is geen annulering! - aan een annulering zijn de volgende kosten verbonden:
- annulering meer dan 2 maanden voor de start van de retraite: € 20 administratieve kost
- annulering in de twee maanden voor de retraite: 1/8 van het door jou te betalen retraitebedrag met een minimum van €50
- annulering in de maand voor de retraite: 1/4 van het door jou te betalen retraitebedrag met een minimum van €50
- annulering in de laatste 2 weken voor de start van de retraite: 1/2 van het door jou te betalen retraitebedrag
- vanaf 7 dagen voor de start van de retraite is annulering niet meer mogelijk. Je betaalt het volledig door jou te betalen retraitebedrag.
- Je kan je altijd laten vervangen door iemand anders die deelneemt aan de retraite waarvoor jij bent ingeschreven. Hieraan zijn geen extra kosten verbonden.
- breathworks.be heeft de mogelijkheid de retraite niet te laten doorgaan indien hiervoor goede redenen zijn. Hiervan wordt je ten laatste 2 weken voor de start van de retraite verwittigd. Het door jou reeds betaalde retraitebedrag wordt in zo’n geval volledig terugbetaald.
Bijdragen bij aanvraag factuur
aantal dagen | kamperen op het terrein | overnachting buiten het terrein | kamer in het huis (*) |
---|---|---|---|
5 (enkel zomerretraite) | € 675 | € 675 | € 815 (= €590 + 5 x €25) |
7 (zomerdagen en zomerretraite) | € 820 | € 820 | € 1020 (= €720 + 7 x €25) |
aantal dagen | online deelname + 1 maand online toegang |
---|---|
5 (enkel zomerretraite) | € 215 |
7 (zomerdagen en zomerretraite) | € 250 |